BEDROOMS
APARTAMENTY

Jest to bez wątpienia najbardziej reprezentacyjna ulica miasta. Uznana za najpiękniejszą w Polsce, urzeka swoją schludnością, blaskiem neonów i architekturą kamieniczek. Niegdyś strefa zdominowana przez ekskluzywne sklepy, dziś - w wyniku wzrostu konkurencji w postaci dużych centrów handlowych - kusi różnorakimi rozrywkami. Oprócz wykwintnych restauracji i pubów o oryginalnym charakterze, warto wspomnieć o pojawiających się wraz z nadejściem wiosny ogródkach, które pozwalają spędzać te cieplejsze wieczory na świeżym powietrzu.

O jej niespotykanym charakterze decyduję również riksze, które z powodzeniem dają sobie radę nie tylko na krótkich dystansach oraz cała sieć pomników, honorująca tych najbardziej zasłużonych Łodzian:

  • Ławeczka Tuwima
  • Fortepian Rubinsteina
  • Kufer Reymonta

Twórcy Łodzi Przemysłowej - podobizny Izraela Poznańskiego, Karola Scheiblera Ludwika Grohmanna.

Ponadto między ul. 6 Sierpnia a pasażem Rubinsteina, znajduje się Aleja Gwiazd. Na pomysł alei na wzór hollywoodzki wpadł w 1996 r. aktor Jan Machulski. Pierwsza mosiężna gwiazda dla aktora Andrzeja Seweryna została wmurowana rok później. Po stronie parzystej (wschodniej) są gwiazdy reżyserów, po stronie nieparzystej znajdują się płaskorzeźby aktorów.

fb